اداره کل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي استان کرمانشاه : اخبار: عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به همراه استاندار کرمانشاه پس از بازگشایی مرز خسروی از پایانه مرزی خسروی و زیرساخت‌های این مجموعه بازدید کرد. اخبار - عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به همراه استاندار... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1399/05/18
وزیر کشور از پایانه مرزی خسروی بازدید کرد
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به همراه استاندار کرمانشاه پس از بازگشایی مرز خسروی از پایانه مرزی خسروی و زیرساخت‌های این مجموعه بازدید کرد.

​عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به همراه استاندار کرمانشاه پس از بازگشایی مرز خسروی از پایانه مرزی خسروی و زیرساخت‌های این مجموعه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه، در جریان بازدید وزیر کشور از پایانه مرزی خسروی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه به تشریح وضعیت و امکانات پایانه مرزی خسروی و نحوه خدمات‌رسانی به زائران عتبات عالیات پرداخت.

مهندس فربیرز کرمی با اشاره به اینکه مرز خسروی به عنوان بزرگترین پایانه مسافربری زمینی کشور دارای دو سالن ورود و خروج مجزا جهت تسهیل تردد مسافرین در این مرز است اظهار داشت: عملیات ساخت پایانه مرزی خسروی در سال 1377 آغاز شد و در سال 1380 با اعتباری بیش از 6.5 میلیارد تومان در زمینی به مساحت 10 هکتار و زیربنای 14 هزار و 500 مترمربع به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به مزایا و امکانات مرز خسروی عنوان کرد: نزدیکی مرز خسروی به اقلیم کردستان، ایجاد جاده سراسری راه کربلا تا خسروی، نزدیکی استان کرمانشاه به مرز و بغداد، نزدیکی مرز خسروی به بنادر آزاد ایران و دارا بودن پنج هتل ممتاز در داخل شهر خسروی جهت استراحت مسافران و زائران از مزایای این مرز است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه عنوان کرد: دارا بودن سیستم فیبر نوری در داخل مرز خسروی، عدم کمبود آب و برق در مرز خسروی، نزدیکی مرز خسروی به شهرهای مذهبی عراق از جمله کاظمین و سامرا و مجهز بودن پایانه خسروی به دو سالن ورود و خروج از دیگر مزیت‌های نزدیکترین مرز ایران به عراق است.

کرمی با اشاره به افزایش گیت‌های گذرنامه داخل سالن از ۸ گیت به ۱۲ گیت گفت: یک دستگاه ۳۰۰ کیلو واتی ups سه فاز خریداری و نصب و راه‌اندازی شده و ۲۹ گیت دو نفره کنترل گذرنامه جهت تردد زوار اربعین حسینی نیز ایجاد شده است.

وی از ایجاد 100 چشمه سرویس بهداشتی در داخل محوطه پایانه در قسمت ورود خروج محوطه و ۹۸ چشمه داخل هر دو سالن خبرداد و افزود: ایجاد یک دستگاه مخزن آب ذخیره به مقدار 75 هزار لیتری ایستاده و بازسازی و نوسازی تمامی دوربین‌های داخل سالن‌های ورودی و خروجی و محوطه پایانه مرزی خسروی از اقدامات انجام شده در این مرز است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه به راه‌اندازی و نصب سیستم قطره بارانی کل فضای سبز مجموعه پایانه مرزی خسروی اشاره کرد و گفت: یک دستگاه آب‌سردکن بزرگ جهت استفاده مترددین در نقطه صفر مرزی و سه دستگاه دیگر در داخل سالن ‌نصب شده است.

کرمی عنوان کرد: یک دستگاه آسانسور در قسمت اداری نصب و صفحات انرژی خورشیدی جهت گرم کردن آب مصرفی نیز در این پایانه راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به مزیت مرز خسروی نسبت به سایر مرزها گفت: مرزی خسروی تنها پایانه‌ای در کشور است که دارای دو سالن ورود خروج بوده و همزمان می‌تواند کار تردد مسافران ورودی و خروجی را در سطح بالایی انجام دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه تمامی ادارات مستقر در داخل سالن‌ها جانمایی شده است عنوان کرد: این مرز از نظر امکانات رفاهی دارای پتانسیل‌های قابل قبولی برای تردد مسافران است.

کرمی با بیان اینکه قدمت مرز خسروی از نظر سابقه بیش از 100 سال برمی‌گردد افزود: مرز خسروی تنها مرز فعال قبل از سقوط صدام با کشور عراق است و عبور جاده ابریشم از مرز خسروی به داخل خاک عراق از دیگر مزایای این مرز است.


thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل حمل ونقل و پایانه های استان کرمانشاه میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"