اداره کل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي استان کرمانشاه : اخبار: پرویزخان دومین مرز فعال زمینی کشور اخبار - پرویزخان دومین مرز فعال زمینی کشور بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1398/01/04
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه :
پرویزخان دومین مرز فعال زمینی کشور

​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه مرز پرویزخان را دومین مرز فعال زمینی کشور طی 3 ماهه ابتدای امسال اعلام کرد. 

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمانشاه، بهمن خسرواني گفت: در حال حاضر 32 مرز فعال در کشور وجود دارد که از این تعداد  22 مرز زمینی و 10 مرز آبی می باشد.

وی آمار ترانزیت کالای ورودی به کشور را 2 میلیون و 440 هزار تن کالای نفتی و غیر نفتی اعلام کرد و تصریح کرد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد افزایش یافته است.

مهندس خسروانی مرز پرویزخان را با جابجایی 553 هزارو 920 تن کالا دومین مرز فعال کشور در امر واردات کالا اعلام کرد و افزود: پس از مرز شهید رجایی با اختصاص 29 درصد از حجم کل جابجایی و ترانزیت ورودی به کشور به ترتیب مرزهای پرویزخان،بازرگان و باشماق با 23 و 9 و 9 درصد فعالیت بعنوان فعالترین مرزهای کشور بشمار می روند بطوریکه 70 درصد از حجم ترانزیت کالاهای وارداتی به آنها اختصاص دارد.

خسروانی ضمن تاکید بر اینکه پایانه مرزی پرویزخان در سال قبل 16 درصد از حجم ترانزیت ورودی را به خود اختصاص داده گفت: سهم فعالیت این پایانه مرزی در حال حاضر  با 7 درصد ارتقاء به 23 درصد افزایش یافته است.

وی بیشترین حجم مسیرهای پرتردد کالا از مرزهای کشور را ،مسیر پرویزخان به بندر امام با اختصاص جابجایی 481 هزارو 481 تن کالا اعلام کرد و عمده ترین کالاهای عبوری از مرزها را به تفکیک مبدأ و مقصد کالا، مازوت، قطعات اتومبیل و انواع پنبه برشمرد.


thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل حمل ونقل و پایانه های استان کرمانشاه میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"