اداره کل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي استان کرمانشاه : اخبار: مرز پرويزخان دومين مرز فعال کشور در زمينه ورود کالاهای ترانزيتی اخبار - مرز پرويزخان دومين مرز فعال کشور در زمينه... بازگشت به صفحه قبل
تاریخ انتشار:1397/11/03
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمانشاه:
مرز پرويزخان دومين مرز فعال کشور در زمينه ورود کالاهای ترانزيتی

​به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمانشاه:

مدیرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان کرمانشاه با بیان اینکه مرز پرویزخان طی سال گذشته دومین مرز فعال کشور در زمینه ورود کالاهای ترانزیتی بوده است، گفت: این مرز با ترانزیت یک میلیون و 450 هزار و 272 تن کالا، 16 درصد از حجم کل کالاهای ترانزیتی به داخل کشور را به خود اختصاص داد.

بهمن خسروانی با بیان اینکه در حال حاضر 32 مرز فعال شامل 22 مرز زمینی و 10 مرز آبی در کشور وجود دارد، اظهارداشت: در سال 96 مجموعا"  9 میلیون و 281 هزارو654 تن کالا از کشور ترانزیت شده كه اين ميزان نسبت به مدت مشابه سال قبل با 19 درصد افزايش همراه بوده است.

مدیرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان کرمانشاه ، با اعلام اینکه مرز پرویز خان جايگاه دومین مرز فعال کشور در امر واردات کالاهای ترانزیتی كشور را د ارد، تصریح داشت: پس از بندرشهیدرجایی ، مرزهاي پرویزخان ،بازرگان و باشماق به ترتیب با 16  و 10 درصد به عنوان فعالترین مرزهاي کشور ،در امر ورود کالاهاي ترانزیتي به شمار می روند ، بطوریکه 71 درصد ازحجم ترانزیت كل كشور به آنها اختصاص دارد .

خسرواني همچنين افزود: بیشترین حجم مسیرهای پر تردد کالا از مرزهای کشور به مسير پرویز خان - بندر امام با جابجایی یک میلیون و 450 هزار و 272 تن کالا اختصاص دارد.

 مدیرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان کرمانشاه در پایان درخصوص عمده ترین کالاهای عبوری از مرز کشور گفت: مازوت، قطعات اتومبيل و برنج عمده ترین کالاهای عبوری از مرزهای کشور بوده اند که در این بین مازوت بیشترین حجم جابجایی و ترانزیت را به خود اختصاص داده است.


thumb-1
مشاهده ویدئو خبر        پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *

کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل حمل ونقل و پایانه های استان کرمانشاه میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"